ارسال پیامک (SMS) طولانی ازطریق مودم GSM

ارسال پیامک (SMS) طولانی ازطریق مودم GSM

امکان ارسال پیامک از طریق مودم های GSM ازطریق نرم افزارهای دسک تاپ موضوعی است روبه رشد آن هم بدلیل اینکه امروزه اطلاع رسانی و تبلیغات بوسیله پیامک (SMS) بسیار رایج و کاربردی شده است. در این سورس کد سعی شده است به ساده ترین روش ممکن ارسال پیامک انجام شود و همچنین از DLLهای اضافی هم استفاده نشده است و برای ارسال از دستورات AT Command هم استفاده شده است.

 

کد ارسال پیامک با مودم

بزرگترین و بارزترین ویژگی این سورس کد و برنامه که آن را از سایر نمونه های موجود جدا میکند این است که مشکل خطای (Text is too long. A maximum of 140 resulting octets is allowed. The current input results in 278 octets.) را رفع نموده است یعنی شما میتوانید پیامک (SMS)های فارسی طولانی تر از ۷۰ کاراکتر و پیامک های انگلیسی بالای ۱۴۰ کاراکتر را هم ارسال کنید که به این کار صفحه بندی پیامک یا ارسال بصورت Multi Part گفته میشود.

مشخصات و ویژگی ها:

  • پیاده سازی با زبان C#
  • پروژه با Visual Studio 2013 پیاده سازی شده
  • استفاده از دستورات AT Command و ارسال اطلاعات بر روی پورت
  • .Net Framework v0.2
  • امکان ارسال پیامک (SMS) های طولانی هم فارسی و هم انگلیسی (ارسال Multi Part)
  • قابل اجرا بر روی کلیه ویندوزها (۶۴ بیتی و ۳۲ بیتی)

 

راهنمای اجرا و کار با برنامه ارسال پیامک از طریق مودم GSM/GPRS

  1. ابتدا سیم کارت را در داخل مودم قرار دهید و سپس مودم را به سیستم (به درگاه USB) متصل کنید و سپس درایور یا نرم افزار مربوط به دستگاه (مودم) را نصب کنید که معمولا درصورت نصب نبودن به محض اتصال شروع به نصب درایور مینماید.
  2. پس از نصب برنامه را اجرا کنید و به بخش تنظیمات دستگاه مراجعه کنید و در آنجا پروفایل اتصال را بسته به نوع سیم کارت (همراه اول ، ایرانسل و…) تنظیم کنید مطابق شکل زیر البته این بخش بسته به نرم افزار دستگاه مودم ظاهر متفاوتی شاید با تصویر زیر داشته باشد ولی درکل همگی دارای بخشهای برای اینگونه تنظیمات هستند.تنظیم پروفایل اتصال
  3. سپس پروفایل ایجاد شده در مرحله قبل را انتخاب کنید و دکمه اتصال (Connect) را بزنید تا ارتباط برقرار شودانتخاب تنظیم پروفایل ثبت شده
  4. سپس برنامه را اجرا کنید و تنظیمات پورت را انجام دهید و پس از وارد کردن شماره موبایل مقصد و متن پیامک، دکمه ارسال پیام را فشار دهید

نمایی از سورس کد

نکته: نحوه بدست آوردن شماره پورت اتصالی به این صورت است که ابتدا روی My Computer کلیک راست کرده و گزینه Device Mangement را انتخاب کنید و مطابق شکل زیر گزینه ۳GModem port را از بخش Modem انتخاب کنید و از تب Modem شماره پورت کام استفاده شده را میتوانید بدست بیاورید.

 

پیدا کردن پورت مربوطه برای اتصال مودم

 

این سورس کد از ابتدای سال 95، از لیست خدمات پشتیبانی شرکت کارین امواج خارج شده است. و لذا هیچگونه مسئولیتی در قبال فروش، راهنمایی و رفع اشکال در خصوص آن برعهده شرکت و این وب سایت نمی باشد.

 

با ما باشید