۵ راه بنیادی برای موفقیت در زندگی

۵ راه بنیادی برای موفقیت در زندگی

چه کار کنیم که بیشتر موفق باشیم؟ چطور می توانیم در تمام لحظات زندگیمان بهترین باشیم؟ نوشته ها و مقالات زیادی در دهه های گذشته در این باره منتشر شده است. که در این مقاله توجه شما را به ۵ راه زیر که اساسی ترین راه ها برای دستیابی به هر موفقیتی ست جلب میکنم.

۱٫بیش فعال بودن

ویکتور فرانکل می گوید: بین انگیزه و پاسخ به آن فاصله وجود دارد و بدون این فاصله همه ی آزادی ما دروغ است. از آنجایی که او سالهای زیادی را در اردوگاه نازی ها به سختی گذراند او می دانست که باید برای افکار و اعمالش مسولیت پذیر باشد و این ساده نیست که در هر شرایطی بهترین پاسخ را برای اعمالتان داشته باشید.

مانند فرانکل ما هم باید تلاش کنیم که خودمان خالق سرنوشتمان باشیم و تجربه هایمان را در زندگیمان وارد کنیم. همه چیز از ذهن ما شروع میشود و بعد ادمه پیدا میکند بنابراین هرچه در اطراف ما اتفاق می افتد بازتابی از دنیای درون ماست اگر ما اجازه بدیم دنیای درونمان به طور وحشیانه بزرگ شود یا ما اجازه دهیم که مانند یک علف هرزه شود یا اصلا آن را به حال خود بذاریم یا نه آن را مانند یک مزرعه زیبا پرورش دهیم اینها همه به انتخاب ما بستگی دارد و این چیزیست که ما باید همیشه برایش فعالیت کنیم.

۲٫مسولیت پذیر بودن

از آنجایی که ما قدرت انتخاب تجربیاتمان را داریم باید برای آنها مسولیت پذیر باشیم. شاید هر چیزی که سر راهمان قرار میگیرد نتیجه مستقیم افکار خودمان نباشد (بهر حال بعضی از مردم اینگونه فکر میکنند) اما بیشترین چیزی را که ما به دنیای خود جذب میکنیم، بازتابی از افکار خودمان است. بسیاری از اتفاقات زندگیمان را ناخوداگاه به وجود می آوریم که بعدا منجر میشود به اینکه به آنها فکر کنیم پس تغییر افکارمان دنیایمان را تغییر خواهد داد و ودربرابر آنها مسول هستیم.

رفتار ما ذاتا حاصل تصویرذهنی مان است بنابراین ما مسول رفتارمان هستیم و همچنین به خاطر همین رفتارمان است که میتوانیم با دیگران مدارا کنیم. اگر ما به دیگران اجازه دهیم که هرجور خودشان می خواهند با ما رفتار کنند یا سوار بر افکار ما باشند و ما را تحت کنترل خودشان بگیرند در آخر خودمان را سرزنش میکنیم فقط همین.

۳٫فرمانده خوبی باشید

ما نمی توانیم در تمام مراحل زندگی به عنوان یک فرد موثر باشیم. مگر اینکه یک فرمانده خوب داشته باشیم و این یک هنر است .که هر کسی روشی برای نزدیک شدن به این هدف را دارد ما احتیاج داریم که بدانیم چطور خود را رهبری کنیم.

یک فرمانده خوب ماهرانه و با آرامش رهبری می کند و بدون هیاهو کار میکند با کار خود آشنایی دارد وبه حرف های دیگران اهمیت نمی دهد.

بنا به گفته ی تا ئه چینگ:

یک سرباز خوب نمی ترسد

یک جنگجو خوب تجاوز نمیکند

و پیروز هیچوقت وارد جنگ نمی شود.

۴٫اجازه ندهید که ترس شما را متوقف کند

هروقت که بزرگ می شویم ترس وجود دارد و هرزمان که می خواهیم کاری جدید را شروع کنیم ترس وجود دارد وهر زمان که می خواهیم تازه به آرامش برسیم ترس وجود دارد. واین طبیعت زندگی است. از شکست نترسید شکست لازم و اجتناب ناپذیر است. به زندگی انسان های موفق نگاه کنید که لیستی از شکستهارا در زندگیشان خواهید دید.

5 راه بنیادی برای موفقیت در زندگی

این شکست پایه ی موفقیت است چیز های زیادی میتوانیم از آن یاد بگیریم. از انسانهای دیگر نترسید آنها هم به همان راحتی آسیب پذیرند. شاید گاهی اوقات هم از جهات متفاوت ضربه می خورند تا از خودشان محافظت کنند. همه بهترین خودشان را نشان می دهند پس با آنها مهربان باشید و دلیلی برای ترس از دیگران وجود ندارد. زمانی که شما با ترستان مواجه می شوید آنها هم مانند غبار از هوا ناپدید می شوند.

۵٫هیچ وقت یاد گرفتن را متوقف نکنید

من به این نتیجه رسیدم که یادگیری فعالیتی بنیادی برای یک زندگی موفق و هدف دار است. اگر یاد نگیریم یعنی رشد نمیکنیم واین به معنای واقعی یعنی مردن. زندگی به ما فرصت های بی پایانی را برای یادگیری میدهد. در موقعیت های سخت زندگی یادگرفتن بسیار دوست داشتنی تر و با ارزش تر است. همچنین ما میتوانیم از دیگران یاد بگیریم مخصوصا انسان های سرسخت انها مانند فرشته هایی هستند که از بهشت آمدند تا به ما یاد دهند درباره ی خودمان. ما می توانیم ازاتفاقاتی که در اطرافمان
می افتد یاد بگیریم و بیشتر از همه ما میتوانیم با نگاه کردن به خودمان یاد بگیریم که چگونه عکس العمل نشان دهیم.

این ۵ فعالیت اگر به عادت تبدیل شوند می توانند در تمام مراحل زندگیمان ما را برای رسیدن به موفقیت رهبری کنند. شاید آنها دلایل کاملی برای رسیدن به هدف نباشند اما دلایل اصلی برای یک زندگی خوب هستند.

منبع:

http://www.thechangeblog.com

با ما باشید