موفقیت چیست؟

موفقیت چیست؟

واقعا موفقیت چیست؟ کلمه موفقیت چه معانی را به ذهن شما می آورد؟

من مطمنم که بسیاری جوابشان در همین محدوده است: پول کافی،خانه بزرگ، ماشین جدید، طراح لباس شدن، داشتن رستوران ۵ ستاره و همه ی اینها، اینها موفقیت مادی به حساب می آیند و هیچ مشکلی در تلاش برای دستیابی به آنها نیست تا مادامی که خودتان احساس رضایت از کارتان داشته باشید.

شما موفقیت را در چه چیزی تصور میکنید

 

جالبه که ببینی نظرت راجع به موفقیت در طول یک سال چگونه تکامل پیدا میکند. وقتی که جوان بودم من هم مشتاق این دسته موفقیت های مادی بودم. شغلم را انتخاب کردم و اولویت اولم برای یک شغل مناسب در پول خلاصه می شد. و البته به مقدار زیادی هم پول بدست آوردم.

اما بعد از مدتی نق زدن هام شروع شد. فهمیدم که فروش و معامله، کاری نبود که من در تمام زندگیم میخواستم. مجبور بودم تمام محصولات را در مدت زمان محدودی بفروشم و از طرفی دیگر توانایی راضی نگه داشتن مشتری را نداشتم. تمام این مشکلاتی را که برای خودم به وجود آوردم فقط به خاطر پول بود و در نهایت ناراضی بودم از کارم. فهمیدم که حتی دیگر با دریافت حواله های بزرگ احساس راضی بودن نمی کردم.

این زمانی بود که به دنبال موفقیت واقعی میگشتم. من کار فروش ومعامله را رها کردم. و حرفه ی دیگری را انتخاب کردم. و این زمانی بود که احساس آرامش و رها شدن از تمام تعلقات را داشتم و این عالی بود. و ناگهان احساس رضایت و موفقیت می کردم. احساس موفقیت بدون اینکه کاری انجام دهم. اگرچه نسبت به قبل کمتر پول در می آوردم ولی احساس رضایت بیشتری داشتم.

هدف و موفقیت

دوباره شروع به نقاشی کشیدن کردم. به اسب علاقه ی زیادی دارم به همین خاطر در اول تمام نقاشی هام پرتره ی اسب بود ولی در ادامه که مهارت پیدا کردم تنوع بیشتری به کارام دادم. و بعدا بازگشتم به عشق قدیمی ام، یعنی “نوشتن” و بهمراه داشتن “افکار مثبت” این دو، چیزهایی بودن که همیشه به من کمک کردند. پس میخواهم دوباره بدستشان بیاورم.

فهمیدم که احساس رضایت و خشنودی بیشتری دارم وقتیکه کاری را که تواناییش را دارم انجام میدهم و دیگر پول اهمیتی برایم نداشت.

الان تعریف دیگری از موفقیت دارم موفقیت یعنی خشنودی و رضایت از کار خود. من موفقیت را در رضایت، لذت و امید معنا میکنم این ها باعث رسیدن من به چیزی می شد که خوشحالم می کرد. نوشتن، نقاشی کشیدن، بازی با بچه های کوچک، به عهده گرفتن مسولیت های سنگین در محل کار.

موفقیت برای شما چیست؟ آیا شما به دیگران اجازه میدهید که موفقیت رابرای شما معنا کنند؟ آیا شما تلاش میکنید که به آن خانه بزرگ برسید فقط به این دلیل که دیگران را تحت تاثیر قرار دهید؟ یا یاد گرفته اید که چگونه به صدای ذهن خودتان گوش دهید و اینکه با چه چیزی حال شما خوب میشه؟ تلاش کنید که یاد بگیرید که به احساسات خودتون گوش بدهید. ممکنه متعجب شوید از چیزی که از این راه بدست می آورید. من الان میدونم چی هستم و خوشحالتر هستم از چیزی که قبلا بودم.

همیشه به یاد داشته باشید که موفقیت برای شما چیست؟ موفقیت را در احساس رضایت دیگران از خود نبینید به خاطر اینکه شما به دنیا آمده اید که برای خودتان زندگی کنید نه دیگران. این وظیفه شما نیست که دیگران را با زندگی خود خوشحال کنید فقط خودتان باید راضی باشید. شما نمی توانید چیزی را بدهید که واقعا ندارید پس با خودتان صادق باشید. شادی خودتان را دنبال کنید در راهی که موفقیت را در آن معنا می کنید.

دیدگاه شما نسبت به این مطلب چیه؟ اگه شما هم داستان کوتاهی از موفقیت دارید در بخش نظرات برامون ارسال کنید.

منبع:

http://www.inspirational-short-stories.com

با ما باشید