وب سایت های ۱۰۰ هزار تومانی

وب سایت های ۱۰۰ هزار تومانی

شخص یا شرکت یا اداره ای را در نظر بگیرید که برای کار خود میخواهد یک سایت داشته باشد پرسیدن از اشخاص خبره یا دیدن روزنامه ها و جستجو در اینترنت گام بعدی مشتریان برای پیدا کردن کسی است که این کار را برای او انجام دهد .
در اینجا توصیه هایی به شما خواهم کرد که میتواند راه گشای شما برای انتخابی هوشمندانه تر باشد .

 

۱٫ شخص یا شرکت :

 

به تجربه ثابت شده است که انجام معامله و عقد قرارداد با شرکت میتواند راه بسیار مطمئن تری باشد . به یاد دارم که یکی از ادارات با شخصی قرارداد بسته بود که آن شخص به خدمت سربازی رفته بود و به هیچ وجه کسی جوابگوی پشتیبانی سایت آنها نبود بعد از مراجعه قضایی و دردسرهای بیشمار دیگر هنوز که در سال ۱۳۹۲ هستیم و بعد از ۳ سال به نتیجه نرسیدند و لذا تمام کارها را به یک شرکت معتبر ارجاع دادند .

 

در صورتی که طرف قرارداد شما یک شخص حقوقی باشد با چنین مسایلی روبرو نخواهید شد و شما به یک شخص وابسته نیستید.

 

۲٫ آماده یا سفارشی :

 

شما یا یک وب سایت آماده میخرید که معمولا توسط سیستم های مدیریت محتوای جوملا یا وردپرس و یا مانند آن ساخته شده است یا از سیستم های مدیریت محتوایی که شرکت های نرم افزاری آن را با تکنولوژیهای متفاوتی ساخته اند استفاده میکنید .

 

همانطور که در وب سایتهای مختلف تبلیغ طراحی وب سایت با قیمت ۱۰۰ هزار تومان تا ۲۰۰ هزار تومان را دیده اید باید بگویم که این وب سایتهای آماده را میشود با یک هفته آموزش جوملا یا ورد پرس خودتان هم بسازید یعنی یک سایت ساز آماده و فارسی که چون سرورهای لینوکسی و هاست معمولا رایگان و یا با قیمت پایین دارند نسبت به سایتهای سفارشی خیلی ارزان تر تمام میشود در حالی که قیمت یک هاست ویندوزی برای یک سایت در حدود ۲۰۰ هزار تومان تا ۳۰۰ هزار تومان میباشد که قابل مقایسه با سرورهای لینوکسی نیست . حال به این قضیه میپردازیم با توجه به این تفاوت قیمت چرا باز هم برای ما وب سایتهای آماده مناسب نیست .

 

۳٫ سفارشی سازی و منحصر بودن :

 

شاید کسی که کار طراحی وب سایت را انجام داده باشد اگر ۱۰ سایت مختلف را ببیند میتواند تشخیص دهد که همه آنها سایتهای آماده هستند با ظاهری شبیه وبلاگ سرعت در ارایه سایت به کیفیت و چیدمان سایت ترجیح داده شده است و به قول همان ضرب المثل فارسی “هرچه قدر که پول بدی همانقدر آش میخوری” پس اگر میخواهید فقط یک سایت داشته باشید که مردم با وارد کردن آدرس سایت وارد سایت شوندو نمیخواهید بیشتر از ۲۰۰ هزار تومان هم خرج کنید از سایتهای آماده که در اینترنت هم تبلیغ آن را میتوانید پیدا کنید استفاده کنید . اما اگر شما میخواهید یک سایت منحصر به فرد داشته باشید که مشتریان یا بازدید کنندگان را جذب کرده و آنها را در سایت نگه دارید و یا در میان وب سایتهای رایج تمایزی ایجاد کنید پیشنهاد میکنم که از وب سایتهای آماده استفاده نکنید . سایتهای سفارشی قابلیت توسعه بیشتری در آینده دارند و شرکت نرم افزاری میتواند بر اساس نیاز آینده مواردی را به آن اضافه یا کم کند در حالی که در سایتهای آماده چون معمولا شخص یا فروشندگان با دانش کم از امکانات آماده استفاده میکنند تغییرات و سفارشی سازی را به ندرت انجام میدهند .

 

۴٫ داستان نسخه های قدیمی و مشکل امنیتی :

 

سایتی با عنوان http://www.exploit-db.com وجود دارد که تازه ترین باگهای امنیتی در آن گزارش داده میشود طبیعتا با توجه به استفاده زیاد مردم از سایت سازهای جوملا و ورد پرس باگهای امنیتی این سیستم ها به سرعت بین کاربران و هکران اینترنتی پخش میشود و به راحتی میتوانند وب سایت شما را مورد حمله قرار بدهند . هر چند که این سایت سازها نسخه های جدیدتر و وصله های امنیتی را انتشار میدهند ولی معمولا چند گام عقب تر از هکرها میباشند . لینک زیر باگاهی پیدا شده در سایت ساز جوملا را نشان میدهد :

 

http://www.exploit-db.com

در حالیکه سایت سازهای سفارشی شده که توسط شرکتها توسعه داده شده از این لحاظ بسیار امن تر میباشند

با ما باشید